İLETİŞİM

0216 392 8202

Oluklu mukavva

Anka Oluklu Mukavva Kutu Ambalaj Şirketi olarak her ebatta kutu ve koli üretimini yapmakta olduğumuz oluklu mukavva üretim tesisimizde, 20 yıllık tecrübemiz ile son teknolojiyi merkezimize alarak üretime devam ediyoruz.

Elde ettiğimiz başarıyı sürdürmek ve daha iyisini sunmak adına başarılı deneyimlerimizi kaliteli ürün ve hizmetlerimizle buluşturarak müşterilerimize geniş ürün yelpazesi sunuyoruz.

OLUKLU MUKAVVA

PLAKA (LEVHA)90

SEPERATÖR75

ONDÜLE50

service-bg
Oluklu mukavvanın temeli 19.Yüzyıl ortalarında şekillendirilmiş kâğıtların nazik malzemelerin nakliyesinde kullanılması ile başlar. Patenti ise 1856 yılında İngiltere'de alınır. Ancak şu an anladığımız anlamda kullanımı Albert Jones tarafından New York'ta gerçekleşir.
service

LEVHA

Levha tektoniği, günümüzde dünya genelinde gördüğümüz peyzaj özelliklerini oluşturan Dünya'nın litosferin hareketlerini açıklamaya çalışan bilimsel teoridir. Tanım olarak, jeolojik terimlerdeki "plaka" kelimesi büyük bir katı kaya kütlesi anlamına gelir.

Ondüle

kartonlar ilk kez G. Smyth tarafından tasarlanmıştır. Tasarımı ardından bu ürün aynı yıllar içerisinde Oliver Long tarafından geliştirilmiş ve üretilmeye başlanmıştır. Bu oluklu kartonun üretimi için bir makinanın lazım olduğu düşünülmüş ve üretim için ilk makine 1874 senesinde yapılmıştır.

Oluklu Mukavva

Oluklu mukavvanın temeli 19. Yüzyıl ortalarında şekillendirilmiş kâğıtların, nazik malzemelerin nakliyesinde kullanılmasıyla başlar, patenti ise 1856 yılında İngiltere'de alınır, ancak şu an anladığımız anlamda kullanımı Albert Jones tarafından New York' da gerçekleşir, Jones; ilk defa lamba camlarının korunması amacıyla silindir şeklinde oluklu mukavvalar geliştirir.